Nasia Hair Transplant - DHI - Choi Pen Saç Ekimi

DHI – Choi Pen Saç Ekimi

DHI saç ekimi en gelişmiş ve en çok tercih edilen, saçın tamamının kesilme zorunluluğu  olmayan tekniktir. Dikiş, kesi gibi yöntemlere ihtiyaç duyulmadan kanal açılmadan yapılan operasyon, talebi en fazla olan yöntemdir. Diğer tekniklere göre saçlar daha gür ve sağlıklı çıkmaktadır. Güncel anestezi tekniği olan sedasyon uygulamasıyla gerçekleşen  Choi (DHİ) saç ekimi tekniği donör bölgeden alınan saç köklerinin teker teker ve sık bir şekilde delik açılmadan yerleştirilmesini içerir.

DHI Saç Ekimi Gerçekleştirme İşlemi

Saç ektirecek kişi öncelikle bir uzmanla ön muayene olması gerekmektedir. Operasyondan önce özel cihazlar aracılığıyla donör bölgedeki saçların kalitesi, dökülme potansiyeli, yoğunluğu, şekli gibi unsurları inceleyerek saç analizi yapılır. Bu işlem, saçların doğal ve estetik bir görünüme sahip olması açısından önemlidir. Buradaki tespitlerden sonra hangi saç ekim tekniğinin ne kadar uygulanacağına uzman  analizlerine göre en uygun kararı verir. Diğer yöntemlerden daha kısa sürede tamamlanan DHI saç ekimi yöntemi Enseden ya da kulak arkasındaki bölgeden alınan greftler, dışarıda daha az bekletildiği için sağlıklı ve güçlü saçları doğuruyor.

Saçın Çıkma Süresi

Ekilen saçın çıkma süresi en geç 1 yıldır. Kanal açılmadan yapılan operasyonda kabuklanma sadece yaklaşık 1 hafta sürer. Yaklaşık ikinci haftadan sonra itibaren kabuklanmalar dökülür. Üçüncü sonra yeni saçlar boy göstermeye başlar ve altıncı aydan itibaren maksimum çıkacak saçların yüzde seksenine ulaşılmış olur. Operasyondan yaklaşık 1 yıl sonra tedavi olan kişi, doğal ve gür saçlara kavuşur.

DHI Tekniğinin Diğerlerinden Farkı

FUE tekniğinden daha uzun ve zahmetli olsa da iyileşme süreci daha hızlı olup saçlar diğer tedavi yöntemlerle ekilen saçlardan daha gür ve doğal çıkar. DHI Tekniği saç ekiminin yanı sıra sakal ve kaş ekimi için de kullanılabilir. Saç kökleri tek tek alınıp bekletilmeden saçsız bölgeye medikal bir kalem ile diğer yöntemlere göre çok daha sık yerleştirilir.

DHI Yönteminin Artıları

DHI yönteminin diğer yöntemlerden ayıran birçok avantajı vardır. Saçların sağlıklı olduğu bölgeden numune alınırken saç köküne hiçbir zarar gelmez. Ayrıca, tıraşsız yapılan operasyondan sonra kişi, günlük yaşamına en kısa zamanda dönebildiği gibi herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için iz kalmaz. Dikiş alınmadan numune alınan donör bölgenin iyileşme süresi çok daha kısadır. Saçın doğal yapısı uzmanlar tarafından dikkatle incelenip bu bulgular dâhilinde ekim işlemi yapıldığından saçlar doğal hâliyle çıkar. Diğer yöntemlere göre daha fazla saçın çıkmasının yanı sıra operasyondan sonraki gün saçlar yıkanabilir. FUE tekniğinde ise operasyon sonrası saçları yıkamak için en az 3 gün beklemek gerekir.

DHI Saç Ekimi Maliyeti

El beceresi gerektiren ve mutlaka uzmana yaptırılan DHI yöntemiyle saç ekimi, ihtiyacınız ve isteğiniz doğrultusunda doktorun da uygun gördüğü şekilde yapılır. Her bir greft, tek tek ekildiği için diğer yöntemlerden uzun süren bu teknikle saç ekim maliyeti ekilecek greft sayısına, ekilecek saç yapısına, kaliteli saç kökü miktarına göre değişiklik gösterip fiyatı sabit değildir. Ayrıca, kullanılan kalem ve mikro iğneler her bir grefte özel kullanıldığından FUE tekniğinden daha maliyetlidir.

DHI / Implanter Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1.Ekilen saçlarım doğal bir görünüm elde eder mi?

DHI tekniğiyle ekilen saçlar normal saçlarınızdan ayırt edilemeyecek kadar doğal bir görünüm sergiler.

2.DHI yöntemiyle kimler saç ektirebilir?

İhtiyacı olan ve isteyen herkes bu yöntemden faydalanabilir.

3.DHI saç ekimi sırasında greftler bekletilir mi?

Saç kökleri toplandıktan sonra saçsız alana bekletilmeden ekilir. DHI saç ekimi yönteminin en önemli avantajı ise bekletilmeyen greflerin doğal ve canlı bir görünüm sunmasıdır.

4.Implanter saç ekimi yönteminin dezavantajı var mı?

Hayır, bu yöntemin hiçbir dezavantajı yoktur.