Nasia Hair-Transplant - Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Saç, kişinin dış görünüşünü etkileyen faktörlerden biridir. Genetik veya dışarıya bağlı etkenlerden dolayı hasar gören, az çıkan hatta hiç çıkmayan saçlar, erkekler için büyük bir sorun oluşturmaktadır. Son dönemlerde oldukça popüler olan tıraşsız saç ekimi ile bu sorun ortadan kaldırılması yönünde çalışmalar yapılmaktadır.

Nedir Bu Tıraşsız Saç Ekimi

Standart saç ekimlerinde işlemin yapılması için erkekler saçlarını kazıtmak zorundadırlar. Fakat tıraşsız saç ekimi yöntemi ile saçlarınızı kazıtmaktan kurtulmaktasınız. Bu yöntem ile kişi, gündelik hayatına devam ettiği esnada saçların ekim ve iyileşme süreçleri de doğal bir şekilde gerçekleşmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde kişinin ensesinden alınan kökler, ekim yapılması istenen yere transfer edilir. Aslında bakacak olursak standart saç ekim işlemi ile aynı işlemler yapılmaktadır. Fakat bu yöntemi diğer yöntemden ayıran özellik saçların tıraş edilmemesidir. Bu sebep ile daha çok tercih edilmesine de sebep olmaktadır.

İyileşme Süreci

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere standart saç ekimi işlemlerinin aynen uygulandığı bu yöntemde, saç ekim sonrası iyileşme süresi de farklılık göstermemektedir. Asıl istenen görünüme bir yıl kadar sonra ulaşılmasına rağmen saçlar üç ay içerisinde çıkmaya başlamaktadır. Bu süreç içerisinde saç ektirilen kısımda oluşabilecek kabuklanmalar 8 ila 10 gün arasında geçmektedir. Unutulmamalıdır ki uygulanan bu yöntemler herhangi kalıcı bir ize sebep olmamaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

Sizlere net bir fiyat vermek isterdik fakat ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil. Standart saç ekim fiyatlarında da olduğu üzere bu yöntemde de fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekim operasyonunun nerede yapılacağı ve kişiye ekilecek kök sayısı, fiyatta oynamaya sebep olabilmektedir. Net bir fiyat için uzmanlar tarafından saç ekimi yapılacak bölgenin incelenmesi gerekmektedir.

Fiyat ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Tıraşsız Saç Ekimi – Sıkça Sorulan Sorular

1.Bu yöntem kimler için uygundur?

Saç ekimi işlemi sırasında saçlarını kazıtmak istemeyen kişiler için uygundur.

2.Avantajları ve Dezavantajları nedir?

En önemli özelliklerinden ve avantajlarından biri, ekim yapılan bölgenin kazıtılmamasıdır. Hasta, operasyon sonrasında gündelik yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Özellikle bu durum uzun saçlı insanların ilgisini oldukça çekmektedir.

Uygulanan bu saç ekim işlemi esnasında sağlık açısından hastayı olumsuz etkileyecek hiçbir dezavantaj bulunmamaktadır.

3.Standart saç ekim ücretlerinden pahalı mı?

Fiyat saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişim gösterebilmektedir. Fakat standart saç ekimi işlemine istinaden daha çok zamana ve özene ihtiyaç duyulduğundan genellikle biraz daha fiyatları yüksektir diyebilir.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki, fiyat ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

4.Ekilen saçlarda dökülme yaşanır mı?

Farklı saç ekimi yöntemlerinde de olduğu üzere, ekilen saçları ömür boyu kullanılabilir.