Nasia Hair Transplant - Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Sosyal yaşamda yüz bölgesi önemli bir yer taşımaktadır. Kaş, ağız, burun, saç ve kulak yapısının yanı sıra kaşlar da yüz estetiğini oluşturur. İyi bir yüz, bireyi sosyal yaşamda öz güvenli kılar. Saç ekiminin yanı sıra aynı teknikle sakal, bıyık, kaş ekimi de yapılabilmektedir. Gelişmiş son teknoloji ile yapılan kaş ekimi operasyonu kaş dökülmesi ya da hiç kaş çıkmama durumlarında uygulanan yöntem aynı zamanda kaşları gürleştirir. Kaşların kazada darbe alması, yanması, yanık için uzun süreli yanık tedavisi, hormon tedavilerinden ya da çeşitli hastalıklardan meydana gelen kaş dökülmesi ya da kaş çıkmaması meydana gelebilir.

Kaş Ekimi İşlemi

Saç, sakal ve bıyık ekimi işleminde de kullanılan ve çok tercih edilen FUE tekniği ile kaş ekimi işlemi steril bir ortamda alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Kaş ekilecek alana kanal açtıktan sonra donör bölge olarak seçilen enseden saç kökü alınarak bu kanala yerleştirilir. Hastanın istediği kaş modeli doktor ile beraber belirlenir. Operasyon öncesinde model, kişinin kaş bölgesine çizilerek operasyon sonrası hastanın isteği doğrultusunda kaş ekimi sağlanmış olur. Çizilen modelin yoğunluğu ve kalınlığı, alınacak kök sayısını belirler.

Donör bölgeden alınan saç köklerinin yönleri tek tek belirlenip büyük bir dikkatle ve özen gösterilerek ayrılır. Bu işlemdeki en küçük hata, kaşların görünümünü bozar. Kaş ekimine başlamadan önce acı ve ağrı yaşatmayan ve yaklaşık 2 saat süren bir işlem daha uygulanır. Ekim yapılacak bölge, lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından ekilecek köklerin tutunması ve yerleştirilebilmesi için lateral slit aracılığıyla çok küçük kanallar açılır. Kaş bölgesini dış etmenlerden koruması gereken hasta operasyondan sonra evine gidebilir.

Kaş Ekimi Acı Hissettirir mi?

Kaş ekimi operasyonu sırasında ya da operasyon sonra herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Ancak yeni kaşlar saç kökünü barındırdığı için normal kaşlara göre 1 yıl boyunca sürekli uzayacaktır. Kaşlar belli aralıklarla kısaltılarak doğal kaş görünümü korunabilir.

Kaş Ekimi Operasyonundan Sonra

Kaş ekimi operasyonundan yaklaşık 14 günden sonra, kabuklanmaların dökülmesi köklerin yenilendiğini belirten doğal bir süreç yaşanır ve endişelenmeye gerek yoktur. Yenilenen köklerin çoğunda kaş çıkması 3 ayda tamamlanırken ekilen tüm köklerden kaş çıkması genelde 6 ay sürer.

Kaş Ekimi Operasyonunun Sonucu

Operasyondan 6 ay sonra kaşların tamamı uzayıp şekil aldıktan sonra kaşların alınmasının, kaşlara şekil verilmesinin kaş köküne zararı yoktur. Saç kökü ekilen kaş bölgesindeki kaşların uzaman süresi, yaklaşık 1 yıl sonra doğal hâlini kazanmaya başlayarak kaş uzama süresine dönüşecektir. Kaş ekiminden yaklaşık 1 yıl sonra kaş bölgesine yeni kökler ekilebilir. Herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Kimler Kaş Ektiriyor?

Genelde sürekli kaş aldırma işlemi yapmış ve artık kaşları seyrekleşmiş kişilerin yanı sıra modaya uyup kalın kaşa sahip olmak isteyenler kaş ektiriyor. Olumsuz durumlara maruz kalıp travma geçirenler de saç ve kirpik ekiminin yanı sıra kaş ektirebiliyorlar. Böylece doğal görünümlerine kavuşuyorlar.

Kaş Ekimi Fiyatı

Kişinin istediğne uzmanın belirlediği  kaş şekline göre ekilecek kök miktarı belirlenir ve bu miktara göre fiyat belirlenir.. Ayrıca, kaş ekiminin fiyatı saç ekiminden daha düşük olacaktır.

Kaş Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1) Operasyondan sonra kaşlarım doğal görünür mü?

Kaş Ekimi işlemi kişiye özel uygun bir şekilde uzman kişiler  tarafından planlandığında, doğru ekip ve ekipmanlarla yapıldığında kaşlar önceki kaşlarınız gibi doğal görünür.

2) Kaşlarım istediğim uzunluğa ne zaman erişir?

Yaklaşık 3 ay sonra çıkmaya başlayan kaşlar, yaklaşık 1 yıl sonra istenilen uzunluğa erişiyor.

3) Kaş nakli, tekrarlanmak zorunda mı?

Ekilen kaşlar dökülmeyeceği için tekrar bir ekme işlemine ihtiyaç yoktur.

4) Belirli bir yaştan önce ya da sonra kaş ekimi yapılabilir mi?

Kaş ekimi için bir yaş sınırlaması yoktur.

5)Kaşın şekline karar verirken neleri dikkate almalıyım?

Kişinin kaş idealine bağlı bulunarak kişi ve saç ekim uzmanı ile  beraber kaş çizgisini, sıklığını ve kalınlığını belirler.

6)Kaş ekimi yerine hangi yollara başvurabilirim?

Seyrelmiş ya da dökülmüş kaşların doğal görünüme kavuşmasında, kaş ekiminden başka formül yoktur. Kozmetikler ve ilaç tedavisi ile yeniden çıkarılmayan kaşlar ancak köklerle ekilebilir.

7) Kaş ekiminde en fazla kaç tane kök ekilebilir?

Saçların dökülme oranına ve hastanın talebine göre değişen kaş ekiminde ekilecek kök sayısı ortalama 600’dür.

8) Ekilen kaşlar kalıcılığını korur mu?

Evet, yeni ve doğal kaşlarınız size ömür boyu eşlik eder.