Nasia Hair Transplant - Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç dökülme sorunu hemen herkesin yaşadığı bir sorun olduğu için tedavi yöntemlerine dair sürekli araştırma yapılmaktadır. Sağlık kuruluşumuz da gelişen tedavi yöntemlerini sürekli takip edip güncel yöntemleri kullanmaktadır. Ağrısız olduğu için küçük yaş grubuna da uygun olan operasyonlarımız, eğitimli ve deneyimli uzmanlarımız tarafından gerçekleşmektedir.

Mezoterapi yöntemiyle beslenmiş artık güçlü olan saçların dökülmesi önlenir. Mevsim değişiminden, erkeklerde daha sık görülen ve aniden oluşan saçkırandan, Alopecia Areatadan, hamilelikten, stresten ve hormon salgılamadaki dengesizlikten ve saç köklerinin yeterli beslenmemesinden kaynaklanan saç dökülmelerinde kullanılır.

Saç Mezoterapisi Uygulaması

Saçın yapısı; saç kalınlığı, saç köklerinin ve saç tellerinin dayanıklılığı tedavi öncesinde uzmanlar tarafından dikkatle incelenir ve tespit edilir. Bu işlem herhangi sağlık ve estetik bir sorunla karşılaşmamak için çok önemli birinci basamağını oluşturur. Termoterapi yöntemiyle saçlar yumuşatılıp mezoterapiye hazır hâle getirilir.

Saçın yapısına göre hazırlanıp vitamin, kan dolaşımını arttırıcı, minerali oligo gibi materyalleri içeren karışım, derinin orta tabakasına enjekte edilir. Mezoterapi elle enjekte edilebileceği gibi bilgisayar destekli mezoterapi tabancasıyla da yapılabilir. Bilgisayar aracılığıyla ilacın dozu ayarlanır ve saç derisi yüzeyine eşit miktarlarda dağıtılır. İnce iğneler olduğu için acısız ve ağrısız gerçekleştirilen tüm bu süreç bilgisayar aracılığıyla kontrol edilir.

Saç mezoterapisi uygulamasından sonra saç hiçbir şekilde yıkanmamalı ve herhangi bir kimyasal maddeyle temas ettirilmemelidir (şampuan, krem gibi).

Mezoterapi Süresi ve Seans Sayısı

Yüz gençleştirme operasyonunda da kullanılan mezoterapi süresi yaklaşık iki buçuk aydır. Yaklaşık 15 dakikalık (kadınlarda yaklaşık 30 dakikalık) küçük seanslarla özel medikal bir cihazla yapılan terapi, ihtiyaca göre, 5 ila 10 seansta küçük bölgelere uygulanarak tamamlanır. Haftada bir kere uygulanan seanslar 10 haftada tamamlanır. Duruma göre, 10’uncu haftadan sonraki seanslara ayda bir kez devam edilebilir.

Saç Mezoterapisinden Kimler Faydalanabilir?

Ağrısız saç mezoterapisi çocuklar için de uygun olabildiği gibi saç dökülmesi yaşayan herkes için uygundur. Herkes faydalanabilir.

Saç Mezoterapisinin Bileşenleri

Saç mezoterapisi, derinin orta tabakasına çeşitli ilaçların enjekte edilmesiyle oluşur: Mezokain, Prokain ve Lidokain operasyon sırasında deriyi uyuşturmak için yapılır. ADN ise deriyi canlandırmak için enjekte edilir. Damarları genişleten Peridil, Heparin ve Buflomedil’in yanı sıra  B5, Vit H, Vitamin A, Vitamin B, Vitamin C, Minoxidil veya ihtiyaca göre benzer vitamin grupları enjekte edilir.

Saç Mezoterapisinin Etkileri

Saçların eskisine göre daha parlak ve gür çıkacak olması ve dökülmeyi durdurarak hedef dokuyu iyileştirmesi saç mezoterapisinin etkileri arasında. Kişi, daha sağlıklı ve canlı saçlarına kavuşur. Saça ihtiyacı olan vitamin, mineral ve benzeri bileşenler uygulanarak saça canlılığını ve sağlığını geri verir.

Yan etkileri resmî olarak henüz belirlenmemiş saç mezoterapisinden sonra canlılığını kaybeden saç hücreleri beslenerek sağlığını yeniden kazandırır ve saçları canlandırır.

Saç Mezoterapisinin Beraberinde Uygulanabilecek Ek Tedaviler

Operasyon sırasında hastanın durumuna göre saç lazeri, radyo frekans gibi yöntemlerle ek tedaviler uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi İşleminin Başarısı Kesin Mi?

Saç köklerinin ve hücrelerinin ihtiyaç duyduğu bütün bileşenler enjeksiyon ile saç derisine enjekte edildiğinden yüksek oranla başarı elde edilmektedir. Birkaç seansın sonunda saç dökülmesi kesin olarak sonlandırılır. Yaklaşık 10 seansın ardından kesin olarak başarılı elde edilebilen saç mezoretapisi, canlı olan ancak saç çıkaramayan saç hücrelerini uyarıp sağlıklı saçların çıkmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1.Mezoterapi yöntemi yeni saçların çıkmasında etkili midir?

Yeni saçların çıkmasını sağlamayan mezoterapi yöntemi mevcut saçları güçlendirir ve saçların dökülmesini engeller.

2.Mezoterapi seansı ne kadar sürer?

Mezoterapi seansı 25 ila 30 dakikadır.

3.Mezoterapi kaç seansta tamamlanır?

Mezoterapi işlemi yaklaşık 10 seansta tamamlanır.

4.Saç mezoterapisi işleminden sonra saçlarım kalıcı olarak iyileşir mi?

Mezoterapi yöntemi, saçlarınızı kalıcı olarak güçlendirir.

5.Saç mezoterapisinin başarı oranı nedir?

Saç mezoterapisinin saçlara olan etkisi büyüktür. Dökülmeye ve seyrelmeye başlayan saçlara  mezoterapi uygulandığında değişim rahatlıkla görülebilir.